Abtenau

Do malé alpské vesničky Abtenau ve středním Rakousku jezdí během zimní sezóny převážně rodiny s dětmi. Abtenau leží v údolí Lammertal nedaleko Salcburku. Rozkládá se v nadmořské výšce asi 715 metrů.

Děti si v Abtenau užijí spoustu legrace především na tříkilometrové bobové dráze. Lyžařský region Dachstein - West, kam Abtenau patří, ale představuje i nezapomenutelné možnosti ke sjezdovému lyžování. Se zakoupením skipasu se lyžařům otevírají lyžařská střediska Annaberg, Free Sports Arena Krippenstein Dachstein, Feuerkogl-Ebensee, Gosau, Karlkogl - Abtenau, Lungötz, St. Martin am Tennengebirge, Russbach a Postalm.

Všechna tato střediska jsou spojena bezplatným skibusem. Skibus mezi skiareály jezdí v pravidelných intervalech. Nachází se tu více než 100 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. O bezproblémovou přepravu vyznavačů sjezdového lyžování se v Abtenau stará téměř 50 lanovek a vleků.

Jenže region Abtenau nemá co nabídnout jen v zimě. V létě zde na turisty čeká 300 kilometrů turistických tras a stezek pro pěší. Ti odvážnější mohou vyrazit k vrcholům zdejších hor na jištěnou cestu (ferratu). Ty pohodlnější vyvezou do vyšších poloh kabinové lanovky. Tací jedinci se pak mohou vyhnout náročným výstupům z údolí.

Velkým lákadlem Abtenau je jezero Egelsee. Většina návštěvníků tráví u tohoto jezera relaxaci hodně času. Za návštěvu stojí i vodopády Dachser a Trickl. Cestou k vodopádům je možné se ještě zastavit v místním muzeu Arlerhof.

Na své si v Abtenau přijdou i milovníci vodních sportů. Ti si mohou svůj adrenalin zvýšit na řece Lammer. Líbit se tu bude i cyklistům. Příznivci cyklistiky si mohou v tomto rakouském regionu vybírat z široké nabídky cyklotras. Tratě zahrnují cesty od těch nejjednodušších až po extrémně náročné. V horkých letních dnech je všem k dispozici místní koupaliště. V něm se nacházejí vodopády, sportovní zóna, průtokový kanál a masáže.