Gastein

Historický Bad Hofgastein leží v samém srdci údolí Gastein v centrálním Rakousku. Je znám především svými termálními lázněmi. Lázně jsou k nalezení přímo v městském jádru městečka Bad Hofgastein.

Již staří Římané dobře věděli o blahodárných účincích místních pramenů na duši i na tělo. Termální prameny vyvěrají podél celého údolí Gastein. Po fyzicky náročném dni, stráveném na blízkých sjezdovkách, očekává unavené lyžaře saunový svět Cascadia. A pro toho, kdo zrovna nevyhledává odpočinek v páře, Bad Hofgastein nabízí další typy bazénů, masáží a ozdravujících procedur.

Ve prospěch městečka Bad Hofgastein hovoří z turistického pohledu i fakt, že kromě lázní je též součástí největší rakouské lyžařské oblasti Amadé. Sjezdovky v okolí jsou vhodné jak k lyžování začátečníků, tak pokročilých sjezdařů. Navíc se v nedalekém Bad Gasteinu nachází i freeride zóna pro milovníky lyžování ve volném terénu.

Dobré lyžování je možné si užít prakticky po celé délce údolí Gastein. Přes 200 kilometrů upravovaných sjezdovek obsluhuje 40 lanovek a vleků. Na cestu na lyžování se tak nestojí dlouhé a nudné fronty. Díky nadmořské výšce je tu kvalitní sníh zaručený od prvních prosincových dnů až do května. Samozřejmostí jsou bezplatné skibusy. Ty dopraví návštěvníky z hotelu v Bad Hofgastein až k lanovkám.

Těm, kteří Bad Hofgastein (nebo jakoukoliv jinou obec v údolí Gastein) navštíví v létě, bývá doporučováno zakoupit si SalzburgerLand Card. Tato karta zahrnuje vstup zdarma na mnoho turisticky atraktivních míst po celém Salcbursku. Příkladem může být vstup na hrady a zámky (Klammstein či muzeum v Bad Gastein), jízda na letní bobové dráze v Abtenau či prohlídka národního parku.