Innsbruck

V žádném jiném zimním lyžařském středisku nenajdou návštěvníci tak těsné spojení mezi moderní evropskou metropolí a téměř dokonalým rájem alpského lyžování v Rakousku jako v oblasti Innsbruck. Nově vybudovaná lanovka umožní lyžařům být za 20 minut z centra města Innsbruck na čerstvém horském vzduchu.

Čím výše lanovka jede, tím více pociťuje každý cestující jak mizí veškerý městský stres a napětí. Z výšky 2.256 metrů pak lze dobře pozorovat na jedné straně pulzující město Innsbruck. A na straně druhé takřka nedotčenou přírodu Alpenparku.

Hlavní město Tyrolska Innsbruck leží na řece Inn. Je obklopeno úžasnou horskou scenérií. V letech 1964 a 1976 bylo dějištěm zimních olympijských her. Od té doby se Olympia SkiWorld s 285 kilometry sjezdovek řadí mezi nejlepší lyžařská střediska nejen v Rakousku, ale vůbec.

V okolí města Innsbruck se nachází několik středisek, jež se spojila do jedné lyžařské oblasti. Ta nese název Innsbrucker Skigrossraum. Do něj spadají lyžařské areály Glunzeger, Nordpark - Seegrube, Axamer Lizum, Mutters a Patcherkofel. Skibusy jezdí v rámci oblasti Innsbruck od prosince do dubna. Držitelé platného skipasu jej mají samozřejmě zdarma.

Ti z turistů, kteří se do oblasti Innsbruck vypraví, určitě nebudou litovat. Vyznavači zimních sportů mají na výběr hned z několika možností, jak aktivně využít čas své dovolené. Nacházejí se zde kupříkladu udržované tratě, určené příznivcům běžeckého lyžování. K dispozici jsou též denně upravované sjezdovky jak pro začátečníky, tak i zdatné lyžaře. Innsbruck má i terény ke snowboardingu, místa pro paragliding, kluziště a mnoho dalších atrakcí.

Široká je pochopitelně též nabídka aprés - ski. Po lyžování tak mohou turisté vyrazit do víru velkoměsta Innsbruck. V něm se dá vychutnat zábava nebo dobré jídlo v místních restauracích a barech. Tyto podniku tu lze jen stěží spočítat. Téměř povinností je ochutnat místní vyhlášený sacher a výbornou kávu. Nakoupit si pak každý může na místní pěší zóně. Na ní se nachází celá řada obchodů a butiků.