Alpbachtal

Rakouský lyžařský region Alpbachtal se nachází spolkové zemi Tyrolsko. Leží na půli cesty mezi Kufsteinem a Innsbruckem. Sjezdové tratě se v údolí Alpbachtal vinou z výšky 2.000 metrů nad mořem dolů do údolí. Dojezdy sjezdovek v regionu Alpbachtal, směřující k údolním stanicím lanovek, často dosahují pouhých 650 metrů nadmořské výšky.

Celou oblast Alpbachtal tvoří 9 navzájem propojených lyžařských středisek. Nejvýznamnějšími z nich jsou Niederau, Auffach, Inneralpbach a Reith im Alpbachtal.

Po nedávném propojení střediska Alpbach se střediskem Auffach přes vrchol Schatzberg je zde k dispozici celkem více než 145 kilometrů sjezdových tratí. Sjezdovky jstou tu především středního stupně obtížnosti. Hora Schatzberg dosahuje nadmořské výšky 1.903 metrů. Plynulou přepravu lyžařů vzhůru na sjezdovky zajišťuje v regionu Alpbachtal 16 moderních lanovek. A k tomu je zde v provozu ještě dalších 25 lyžařských vleků.

Ideálním terénem k lyžování méně zkušených lyžařů či rodin s dětmi je sjezdovka Reither Kogel. Naopak pokročilejší sjezdaři nejčastěji v údolí Alpbachtal vyhledávají sjezdovku Hornboden. Ta má FIS homologaci a celkové převýšení bezmála půl kilometru.

Pro milovníky snowboardingu a freestyle skiingu je ve funparku na Wiedersbergerhornu připravena 150 metrů dlouhá U-rampa. Ta patří do absolutní špičky v rakouských Alpách.

Na příznivce běžeckého lyžovaní čeká v okolí údolí Alpbachtal celá řada pečlivě upravovaných běžeckých stop.