Sölden

Sölden v údolí Ötztal je jedním z nejkvalitnějších, ale bohužel i nejdražších lyžařských středisek v Rakousku. Jméno Sölden (což znamená "schody") je používán již dlouhou dobu.

Na lyžaře tu čeká více než 150 km perfektně udržovaných sjezdovek, kde lze prožít ty nejlepší zážitky z lyžování. Díky nejmodernějším zasněžovacím zařízením nabízí region Ötztal / Sölden vyznavačům bílého sportu záruku sněhu od října do května.

Celá oblast je rozdělena na 2 hlavní části: na úbočí Gaislachkogel a Giggijoch. Gaislachkogel je sice relativně malou oblastí, ale nabízí turistům převážně černé a červené tratě. Oblast Giggijoch, která má dva ledovce, bude vyhovovat spíše nenáročným klientům a rodinám s dětmi, kteří vyhledávají snadné tratě a ledovcové lyžování.

V oblasti se nalézají 3 vrcholy, které dosahují výšky větší než 3 000 m a které jsou familiérně nazývány BIG 3. Jde o Schwarze Schneider (3.370 m), Tiefenbachkogl (3.309 m) a Gaislachkogl (3.058 m).

Oblast Sölden se pyšní též dvěma ledovci. Tiefenbach, kde kde se nalézají převážně lehčí modré sjezdovky a lyžování si tu užijí v první řadě začátečníci a ne příliš zkušení lyžaři a Rettenbach, prudký ledovec s červenými a jednu černou sjezdovkou. Právě na Rettenbachu je možné vyzkoušet i nejdelší sjezdovku v oblasti, která měří úctyhodných 15 km.

Oba ledovce jsou propojeny lyžařským tunelem a Ötztal / Sölden je pojmem i mezi profesionálními lyžaři. Na ledovci Rettenbach se vždy jednou ročně, na konci října, koná na slalomové trati závod v rámci Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

Po náročném dni na lyžích mohou lyžaři pár hodin pobýt a relaxovat v moderním Aquaparku Freizeit Arena.