Heiligenblut

Nejvyšší hora Rakouska, 3.798 metrů vysoký Grossglockner, se tyčí k nebi přímo uprostřed Vysokých Taur. K lyžařským střediskům v jeho bezprostředním okolí patří i Heiligenblut.

Oblast v okolí Grossglockneru bývá často označováno jako kolébka alpinismu a alpského lyžování. Mezi lyžaři patří obec Heiligenblut a její okolí k velmi oblíbeným. Samotný Heiligenblut má, díky své poloze, záruku dostatku sněhu až do pozdního jara.

Středisko Heiligenblut se rozkládá na konci Mölltalského údolí. Často ale bývá řazeno i do národního parku Vysoké Taury. Silnice, vedoucí do střediska Heiligenblut, je v zimě uzavřená. Končí zde totiž tzv. Grossglocknerská vysokohorská silnice. Středisko je proto v zimních měsících bez automobilů. Je tudíž velmi klidné a může svým návštěvníkům nabídnout ničím nerušenou zimní dovolenou.

Po celodenním lyžování přijde vhod návštěva místního krytého bazénu. Nebo možnost jít se ještě vyřádit na sáňky. K příjemnému posezení zvou v obci Heiligenblut místní kavárny, restaurace a aprés - ski bary. V nočních hodinách tu dokonce nabízejí zábavu diskotéky.

Ani aktivní jedinci zde nebudou muset trávit celý svůj pobyt na lyžích. Právě jim oblast Heiligenblut nabízí třeba lezeckou stěnu na zamrzlém vodopádu nebo paragliding.

Pro ty nejmenší je zde připravena lyžařská školka Snowland nebo Bobo´s Kinderclub.