Kaiserwinkl

V severotyrolské oblasti Kaiserwinkl, jež se nalézá jen pár kilometrů od hranic Rakouska s Německem, se sjezdovky táhnou z výšky téměř 1.800 metrů dolů do údolí. U jezera Walchsee či v Kössenu pak končí ve výšce asi 600 metrů nad mořskou hladinou. Kaiserwinkl tak lyžařům nabízí velice solidní převýšení více než 1 kilometru.

Údajně nejlepší lyžování z celé oblasti Kaiserwinkl je možné zažít na 1.773 merů vysokém Unterberghornu. Jeho dolní stanice lanovky je přímo na okraji střediska Kössen. Šestimístná kabinová lanovka vyveze lyžaře až k Bärenhütte. O této chaty se dá po krátkém sjezdu pokračovat až téměř pod vrchol další lanovkou. Celý areál tvoří několik širokých a upravovaných středně těžkých sjezdovek.

Další, menší lyžařský areál oblasti Kaiserwinkl, se nachází nedaleko obce Walchsee. Ten se rozkládá takřka přímo pod masivem Zahmer Kaiser. Jde spíše o malý rodinný skiareál s přehlednými, a z velké části jednoduchými, sjezdy.

Oblast Kaiserwinkl a okolí jezera Walchsee je též známé svou pestrou nabídkou stop k běžeckému lyžování. Za vyzkoušení určitě stojí tratě mezi právě jezerem Walchsee a střediskem Kössen. Tato oblast je doslova protkána desítkami běžeckých stop nejen na klasický styl, ale i bruslení.

Nepříliš náročné trasy pro pěší turistiku v okolí Walchsee, Schwendt a Kössen lákají k příjemným procházkám po okolí. Za vyzkoušení stojí i nenáročný okruh kolem zamrzlého jezera.