Lofer

Tipem na letošní zimní dovolenou by mohlo být zimní středisko Almenwelt Lofer. To se se nachází uprostřed salcburského údolí Saalachtal.

S pořízením skipasu lyžařské oblasti Lofer se lyžařům otevírá možnost lyžování na 13 lanovkách a vlecích. K dispozici je tu více než 40 kilometrů sjezdovek. Modrých tratí je v oblasti Lofer přes 20 kilometrů. Což je stejně jako červených. Nejtěžších černých sjezdovek je v Loferu k dispozici asi 5 kilometrů.

Lofer nepatří k nejvýše položeným střediskům v Rakousku. A tak svou maximální výškou 1.747 metrů láká především k lyžování na širokých a dobře upravených svazích. Agresivní jezdci zde budou jen těžko hledat obtížné sjezdy. Středisko Lofer se totiž zaměřuje spíše na lehké a středně obtížné sjezdovky.

Výhodou pro rodiny s malými dětmi v oblasti Lofer je v roce 2012 vybudovaná nová osmimístná lanovka. Ta s pomocí automatických bezpečnostních pásů slouží k mnohem bezpečnější přepravě lyžařů a jejich ratolestí.

I úplní začátečníci se mohou vypravit ve skiareálu Lofer na lyžování až na vrcholek Schönbichl. Z něho vede ne příliš náročná modrá sjezdovka. Tudíž si na ní mohou v klidu a pohodě vyzkoušet své první obloučky na lyžích. Jako každé moderní lyžařské středisko, i Lofer se pyšní četnými zasněžovacími zařízeními. Díky nim se tu dá na všech sjezdovkách lyžovat po celou lyžařskou sezónu.

Ani zdatní jezdci zde ale nepřijdou v lyžařském areálu Lofer zkrátka. Mohou se vypravit třeba na severní stranu Grubhörndlu. Tady se nachází černá sjezdovka s opravdu strmým svahem. K jejímu úspěšnému zdolání už je potřeba trochu odvahy.

I běh na lyžích je v oblasti Lofer populární. Nabídka běžeckých stop je široká a vybere si tu každý.