Klostertal

Malebné, útulné a v každém případě rodinné středisko Klostertal nabízí svým návštěvníkům působivou kulisu okolních horských masivů. Za posledních pár let si lyžařskou oblast Klostertal ve východním Rakousku oblíbily hlavně rodiny s dětmi. V poslední době ale cestují do Klostertalu stále častěji i lyžaři, vyhledávající náročnější terény.

Klostertal spoléhá na to, že zde v žádném případě nenajdete velké luxusní komplexy. Naopak sází na útulnost a domáckost malých horských chatek. Výhodou je, že na svazích údolí Klostertal nejsou velké davy lidí jako v jiných velkých lyžařských střediscích v Rakousku.

V oblasti Klostertal se nachází malý areál Sonnenkopf. Ten je opravdovým rájem pro lyžování rodičů s dětmi. Ti si tu cení především bezpečných sjezdovek. Na zdejších tratích si mohou jejich děti v klidu a bezpečí zdokonalovat své lyžařské dovednosti.

I vyznavači běžeckého lyžování si v údolí Klostertal přijdou na své. Mohou tu bez omezení využívat krásně upravené stopy. Ty vedou z Klösterle až do údolí Danöfenu. Běžecké tratě jsou v některých svých částech v noci osvětlené.

Středisko Klostertal myslí i na zábavu. A přestože jde o menší a klidné středisko, večer se zde rozjíždí zábava a zábavné akce. Vysoko v lyžařských areálech se dokonce konají sněhové párty a diskotéky. Údolím se pořádají dlouhé zimní pochody. Nachází se tu i sáňkařská dráha, kterou jistě ocení především děti.

Po náročném dni jezdí sportovci do Bludenz. V Bludenz si odpočinou a načerpají síly na nový den během osvěžující koupele ve zdejším aquacentru.