Hochkönig Winterreich

Lyžařská oblast Hochkönig Winterreich se nachází v rakouské spolkové zemi Salzbursko. Je vzdálena asi 70 kilometrů jižním směrem od Salzburgu. Pod Hochkönig Winterreich a spadají pod ní 3 zimní střediska Maria Alm, Dienten a Mühlbach.

Celkem je v oblasti Hochkönig Winterreich lyžařům k dispozici více než 150 kilometrů dobře upravených a širokých sjezdovek. O spolehlivou a bezpečnou přepravu sportovců na lyžování se stará téměř 40 lanovek a vleků.

Oblast Hochkönig Winterreich je každým rokem modernizována a zvelebována. A to nejen z pohledu lyžování a sjezdovek. V roce 2010 došlo ke spojení areálu Maria Alm a Dienten. K přepravě lyžařů nyní slouží 8-mi místná kabinka z Hintermoosu na Gabühel.

Na lyžování v Hochkönig Winterreich je možné zakoupit 3 skipasy. Finančně nejpříznivější je pass Hochkönig. Ten platí pouze ve stejnojmenném skiareálu. Další z možností nákupu jízdenky je skipas Ski Amadé. Ten platí i v lyžařských oblastech Gasteinertal, Dachstein / Schladming a Salzburger Sportwelt. Nejnáročnějším sjezdařům je pak určen skipas Salzburger Super Ski Card. Ten platí ve všech skiareálech Salzburska. Tedy včetně známých oblastí jako je Kaprun, Zell am See nebo Saalbach - Hinterglemm.

Svým návštěvníkům ovšem nenabízí lyžařsky orientovaná oblast Hochkönig Winterreich pouze lyžování. Vyzkoušet se tu dají během zimy i další aktivity. Ti, kdo do oblasti Hochkönig Winterreich zavítají a nechystají se zrovna na lyže, mohou volit mezi běžkami, osvětlenou sáňkařskou dráhou nebo třeba možností zahrát si curling. Pro snowboardisty tu byla vybudována U-rampa a snowpark. Kochat krajinou se mohou ubytovaní hosté při jízdě koňským spřežením. Tato jízda se řadí mezi vyhledávané atrakce.

Středisko Maria Alm, které je oblíbené mezi turisty nejen během zimního období, obklopuje pohoří Steinernes Meer. Volně by se dal tento název přeložit asi jako Kamenné moře. Horský masiv Hochkönig na druhé straně uchvátí každého, kdo sem zavítá. Nabízí totiž panorama jako z pohádky.

Velmi podobně je na tom i středisko Mühlbach. To se nachází ve výšce asi 850 metrů nad mořem. Návštěvníky jistě potěší nejen místní pohostinnost, ale zároveň i okolní krajina. A v neposlední řadě i nezapomenutelné výhledy.