Lavanttal

Údolí Lavanttal nedaleko hranice Rakouska s Itálií tvoří 4 lyžařské oblasti. Jsou jimi Koralpe, Weinebene, Klippitztörl a Hebalm. Celé údolí Lavanttal láká lyžaře na více než 90 kilometrů perfektně upravovaných sjezdových tratí. O plynulou přepravu lyžařů na svahy se v oblasti Lavanttal stará 28 lanovek a vleků s celkovou přepravní kapacitou téměř 34.000 osob za hodinu.

V údolí Lavanttal se lyžuje ve výškách 700 m až 2.100 metrů nad mořskou hladinou. Většina zdejších sjezdovek je červeně značených a tedy středně obtížných tratí. Modré lehké sjezdovky tu tvoří necelých 25% všech tratí. Náročných černých svahů je v údolí Lavanttal jen asi 9%.

Svahy oblasti Lavanttal lákají nejen příznivce sjezdového lyžování, ale i milovníky běhu na lyžích. Na ně zde čeká několik různě obtížných běžeckých okruhů. Ty nejdelší tratě dosahují délky přes 20 kilometrů.

V oblasti Lavanttal se dají provozovat i další zimní aktivity. Například tu bylo vybudováno několik kluzišť, řada sáňkařských drah a též dráhy na populární curling.

Do údolí Lavanttal často míří na lyžování rodiny s malými dětmi. A také začátečníci, neboť je zde k dispozici několik mírných a nenáročných cvičných svahů. Zkušené lyžaře zase bezesporu potěší sjezdovky s homologací FIS-EC či možnost freeridingu v hlubokém sněhu.

Do oblasti Lavanttal směřují turisté nejen v zimě na dobré lyžování a kvůli zimními radovánkami, ale i v létě. To sem cestují především za vysokohorskou turistikou. Ne nadarmo je Lavanttal označován jako ráj Korutan.