Arlberg

Lyžařská oblast Arlberg je právem označována jako centrum freeridového lyžování v Rakousku. Zdejší lyžařské terény nápadně připomínají vysokohorská lyžařská střediska ve Francii. Obrovským plusem pro oblast Arlberg, ležící v nejzápadnějším cípu Rakouska, je dostatek sněhu po celou sezonu. Ten se tu drží právě díky vrcholkům pohoří Arlberg.

Lyžařská oblast Ski Arlberg, známá po celém světě, bývá sjezdaři i příznivci běžeckého lyžování hodnocena velmi kladně. Lyžuje se zde již od roku 1901! Závody ve sjezdovém lyžování se v regionu Arlberg konají na místních svazích už od roku 1928. Arlberg byl dokonce v roce 2001 pořadatelem Mistrovství světa v alpském lyžování.

Většina sjezdovek ve Ski Arlberg a v okolí středisek Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph a St. Anton je řazena mezi středně obtížné. Červeně značené tratě uspokojí požadavky většiny sjezdařů. Nároční lyžaři si přijdou na své na černých sjezdovkách. Technicky obtížných tratí je tu též dostatek. Zkrátka však nepřijdou ani děti a začátečníci. Na ty čeká v oblasti Arlberg přes 100 kilometrů technicky nenáročných modrých sjezdovek.

Středisko St. Anton am Arlberg je mezi příznivci alpského lyžování oblíbeno i díky široké nabídce apres - ski. Zábava tu obvykle začíná už na sjezdovce. A končí se až místních v barech, kterých je ve středisku St. Anton opravdu dostatek.

Blízkost švýcarských hranic dělá z obcí Lech a Zürs na druhé straně oblasti Ski Arlberg luxusní lyžařská střediska. Ta jsou poklidnějšího rázu a na jejich svazích platí společný skipass. Obě obce Lech a Zürs jsou propojeny lyžařskou houpačkou. Sjezdovky jsou zde o něco méně náročné než třeba v nedalekém St. Antonu.