Kitzbühel

Mekka alpského lyžování Kitzbühel leží v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Kitzbühel se rozkládá mezi horskými vrcholy Hahnenkamm a Kitzbüheler Horn. Hahnenkamm dosahuje nadmořské výšky 1.712 metrů. Kitzbüheler Horn je vysoký 1.996 metrů.

Kitzbühel ani zdaleka není největším lyžařským střediskem v Rakousku. Délkou svých sjezdovek se snad nevejde ani do první desítky rakouských středisek. V čem ale vede, je jeho obliba. Věhlas Kitzbühelu se nese široko daleko. A neomezuje se pouze na Rakousko. Lyžařské středisko Kitzbühel je určeno především pro zimní dovolenou a lyžování náročných lyžařů.

V okolí obcí Kitzbühel, Kirchberg a Zweitausender mohou návštěvníci vyzkoušet až 60 sjezdovek. Ty jsou vedeny ve výškách 800 - 2.000 metrů. Celkem je tu 13 černých sjezdovek v délce přes 20 kilometrů. 26 červených sjezdovek v délce takřka 80 kilometrů potěší příznivce pohodového sportovního lyžování. A konečně 21 modrých tratí o celkové délce bezmála 70 kilometrů tvoří ideální terény k výuce lyžování a lyžařským záčátkům. Snowboardisty určitě nadchnou 2 místní snowparky.

Ani na vyznavače běžeckého lyžování se v okolí městečka Kitzbühel nezapomnělo. Čeká tu na ně přes 40 kilometrů upravovaných běžeckých tratí. A to vše vše je protkáno více než 5 desítkami lanovek a vleků.

Za nejznámější sjezdovku městečka Kitzbühel je považována sjezdovka Streif na Hahnenkammu. Na ní se pravidelně každým rokem koná také Světový pohár ve sjezdovém lyžování. Sjezd v Kitzbühelu je tím nejnebezpečnějším sjezdařským závodem na světě. Již několik zkušených závodníků zde mělo těžké pády. Standardně je ale sjezdovka vedena jinudy a lyžařům tu nehrozí žádné nebezpečí.

Pokud někoho lyžování omrzí, na jezeře Schwarzsee nedaleko obcí Kitzbühel a Kirchberg se může třeba dosyta vyřádit na bruslích. Na zamrzlé hladině bývá vždy uklizen okruh, na němž se dá dobře bruslit.