Wipptal

Tyrolské lyžařské středisko Wipptal se nachází na jižní hranici rakouské spolkové země Tyrolsko. Wipptal leží nedaleko italských hranic u Brennerského průsmyku.

Svou charakteristikou je Wipptal vhodný především pro lyžaře - začátečníky. Nebo též k lyžování rodin s malými dětmi. Nabídka sjezdových tratí je ve Wipptalu, v porovnání s věhlasnými rakouskými středisky, poměrně omezená. Převažují tu jednoduché a mírné sjezdovky. Celková délka černých sjezdovek v oblasti Wipptal nepřesahuje 2 kilometry.

Do stranou položeného údolí Gschnitztal je možné se z městeček Trins a Gschnitz dostat na lyžování nově vybudovaným vlekem.

Příznivci běžeckého lyžování, kteří do oblasti Wipptal zavítají, často volí trasu z Trins. Tato běžecká stopa vede až do krásného údolí Gschnitztal (odkaz v němčině). Ale i nejrůznější výše položené běžecké tratě v oblasti Wipptal mají své kouzlo. Dokonce i stoupenci bruslařského běžkařského stylu si zde přijdou na své. V okolí je totiž upravováno několik stop, určených právě pro tento styl.

Půvabná scenérie údolí Wipptal nabízí každému něco. Kromě sjezdového a běžeckého lyžování je možné ve Wipptalu absolvovat nejrůznější další aktivity. Třeba se vypravit na pěší túry, zkusit sáňkovat, bruslit, hrát curling nebo podniknout romantickou vyjížďku na saních, tažených koňmi, zdejší nedotčenou přírodu.