Wildschönau

Nedaleko Kufsteinu, obklopeno vrcholky Kitzbühelských Alp, se nachází údolí Wildschönau. Patří do něj vesničky Niederau, Oberau, Thierbach a Auffach. Oblast Wildschönau se z pohledu lyžování v Rakousku řadí spíše mezi menší střediska. Svým návštěvníkům ale vše vynahrazuje svou přátelskou a pohostinnou atmosférou.

Velkým plusem Wildschönau je také dobrá dopravní dostupnost. Třeba obec Niederau leží pouhých 5 kilometrů od dálnice. Mezi jednotlivými vesničkami oblasti Wildschönau samozřejmě jezdí bezplatný skibus. Autobusová doprava zdarma je lyžaři hojně využívána.

Na příznivce sjezdového lyžování čeká ve Wildschönau celkem 25 vleků a lanovek. Ty je vyvezou k téměř 70 kilometrům dobře udržovaných sjezdovek s pečetí kvality. Zdejší sjezdové tratě jsou vhodné pro všechny lyžaře. Jak začátečníky, tak i pokročilé sjezdaře.

Svůj svah si zde najdou i milovníci carvingu. Nebo profesionálové, kteří vyhledávají adrenalin a náročné sjezdy. Svou polohou a také díky umělému zasněžování je středisko Wildschönau vyhledávané po celou zimní sezonu. Ta tady trvá až do dubna.

Pro vyznavače snowboardingu tu byl postaven snowpark Race´n Boarder Arena. Kdo rád běžkuje, může využít tratě o délce úctyhodných 50 kilometrů. Nebo si vychutnat noční běh na lyžích.

Začátečníky zve k objevování tajů lyžování 5 lyžařských a snowboardových škol. V nich se naučí vše od základů lyžování po pokročilé techniky. Kdo se lyží nabaží, může si v oblasti Wildschönau užít zábavu na sáňkách nebo saních tažených koňmi.