Tiroler Zugspitz Arena

Region Tiroler Zugspitz Arena je rozsáhlá lyžařská oblast v Rakousku nedaleko hranic s Německem. Tvoří ji celkem 12 lyžařských středisek. Celková délka sjezdovek nejrůznějších obtížností a délek tu činí 215 kilometrů. Na všech sjezdových tratích oblasti Tiroler Zugspitz Arena je možné lyžovat s jedním jediným skipasem. Ten je označován jako Top Snow Card.

Oblast Tiroler Zugspitz Arena má mnoho malých lyžařských areálů. A tak každé jednotlivé středisko v regionu má svou vlastní nabídku zimních sportů. Zimu si zde tedy užijí nejen vyznavači sjezdového lyžování, ale také běžkaři, snowboardisté a samozřejmě rodiny s dětmi. Pro mladé rodiče s dětmi je Tiroler Zugspitz Arena doslova jako stvořená.

K nejznámějším zdejším střediskům regionu Tiroler Zugspitz Arena patří Ehrwalder Almbahn, Ehrwalder Wettersteinbahn a 2.962 metrů vysoká Zugspitze, nejvyšší hora Německa. Ty doplňují skiareály Lermoos - Grubigstein, Biberwier Marienbergbahn, Berwang/Bichlbach, Garmisch Classic, Partenkirchen - Eckbauer, Mittenwald - Karwendel a Mittenwald - Kranzberg. V celé oblasti se lyžuje v nadmořských výškách od 1.000 do 2.830 metrů. Lyžařům jsou zde k dispozici moderní lanovky a vleky. A samozřejmě i vždy perfektně upravené sjezdovky.

Milovníci snowboardingu a freesyle lyžování obvykle míří v oblasti Tiroler Zugspitz Arena do zdejšího funparku. Ten disponuje různými překážkami a dlouhou halfpipe. I na běžkaře v oblasti Tiroler Zugspitz Arena mysleli. Okolí je doslova protkáno bohatou nabídkou více než 100 kilometrů udržovaných běžeckých stop.

Zajímavou možností pro příznivce severského stylu lyžování jsou takzvané One-Way, tedy jednosměrné, výlety na běžkách. Na zpáteční cestě mohou zdarma využít některý ze zdejších veřejných dopravních prostředků.