Achensee

Lyžařská střediska v okolí jezera Achensee v rakouské spolkové zemi Tyrolsko se nachází v nadmořských výškách od 900 do 1.800 metrů nad mořem. Výhodou oblasti Achensee je skutečnost, že vedle lyžařských terénů v zimě může jezero nabídnou i aktivity provozovatelné během letní sezóny.

Nejvíce sjezdovek k alpskému stylu lyžování se v Achensee nachází ve středisku Christlum. Christlum se zvedá vzhůru přímo nad střediskem Achenkirch. Výzvu pro zkušené lyžaře představuje černá sjezdovka, vedoucí přes Gföllalmgraben. Oblibě se těší i lanovka Rofanseilbahn. Ta vyveze sjezdaře na lyžařské terény vrcholku Gschölkopf.

Dalším oblíbeným lyžařským areálem u jezerea Achensee je Zwölferkopf. Zwölferkopf je k nalezení nedaleko Pertisau. Několik málo sjezdovek, určených spíše k nenáročnému lyžování, se nalézá ještě u vesničky Steinberg.

Region Achensee je též oblíbeným cílem pro vyznavače severských stylů lyžování. Ideální terény pro běžkaře se nacházejí v okolí obcí Achenkirch a Pertisau. Údajně nejlepší běžecká stopa u Achensee vede z Petisau do údolí Falzthurntal. Cesta vede vzhůru údolím podél okouzlujících skalních převisů a stěny Karwendel až k chatě Gramaialm. Chata se nalézá ve výšce 1.260 metrů nad mořem.