Stubaital

Těžko byste mezi lyžaři hledali někoho, kdo by neznal údolí Stubaital v západním Rakousku. Jeho nejoblíbenější částí je bezesporu ledovec Stubaier Gletscher. Ledovec nabízí celoročně perfektní podmínky k lyžování. A pro české lyžaře má Stubaital ještě jednu nespornou výhodu. Tou je relativně malá vzdálenost od ČR.

Středisko Stubaital nabízí především široké sjezdovky pro vyznavače snowboardingu a carvingu. Většina sjezdovek je v regionu Stubaital červených a modrých. Tudíž si tady dobře zalyžují jak začínající sjezdaři, tak i zkušení jezdci. Zřejmě nejznámějším sjezdem oblasti Stubaital je téměř desetikilometrový Wilde Grube.

Doprava lyžařů na svahy je v údolí Stubaital, stejně jako ve většině rakouských zimních středisek, zajišťována moderními lanovkami a vleky. Hlavní nápor lyžařů od parkoviště k výše položeným stanicím lanovek zajišťuje dvojitá šestimístná kabinková lanovka. Díky ní jsou čekací doby na vstup do celého areálu Stubai minimální.

Zajímavostí údolí Stubaital je i restaurce Jochdohle. Ta leží ve výšce 3.150 metrů nad mořem. Jde o nejvýše položenou restauraci v celém Rakousku.

Součástí lyžařské oblasti Stubaital jsou i další 3 menší lyžařská střediska. Jde o Schlick 2000, které se nachází nedaleko městečka Fulpmes, Elfer u městečka Neustift a Serles u Miedersu. Výhodou těchto středisek je menší počet lyžařů i během hlavní sezóny.

Kromě sjezdového lyžování nabízí Stubaital též velké množství dalších aktivit. K dispozici je více než 80 kilometrů běžeckých stop. Otevřené jsou i nejrůznější sáňkařské dráhy či upravované cesty pro pěší turistiku. Za návštěvu stojí i aquapark v Neustiftu či plavecký areál v Telfes.